Laserowe usuwanie blizn – czy to naprawdę działa?

Laserowe usuwanie blizn – czy to naprawdę działa?

Blizny często nie dodają nam uroku. Często oszpecają ciało i są powodem wielu kompleksów. Można się ich pozbyć przez różnorodne zabiegi. Korzystają z nich osoby, które posiadają blizny potrądzikowe w widocznych miejscach, najczęściej na twarzy.

usuwanie blizn

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania blizn?

Laserowe usuwanie blizn jest stale udoskonalane. Podczas takich zabiegów używa się światła, które jest głęboko emitowane i penetrujące komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Niektóre lasery nie tylko wygładzają, ale również poprawiają wygląd skóry, spłycają blizny, napinają i ujednolicają naszą skórę.

Gdy decydujemy się na laserowe usuwanie blizn, możemy być pewni, że ten zabieg poprawi produkcję nowych włókien kolagenowych i estetycznych. Przez to skóra stanie się napięta. Przed każdym zabiegiem lekarz medycyny estetycznej dokładnie nas zbada. Dzięki temu będzie mógł zdecydować o przebiegu leczeniu, czyli o sposobie wykonania oraz intensywności leczenia.

Po zabiegu usuwania blizn należy unikać słońca, a twarz smarować odpowiednimi kremami regenerującymi oraz suplementami z filtrem, które poleci lekarz wykonujący nam zabieg. Ten sposób leczenia jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów. Nie jest bolesny jednak, żeby zwiększyć komfort pacjenta, smaruje się miejsce leczenia maściami znieczulającymi. Zabiegi laserowe dają najlepsze efekty. Są zdecydowanie skuteczniejsze podczas pozbywania się blizn potrądzikowych niż peelingi.

Przeciwwskazania laserowego usuwania blizn

Mimo tego, że ten zabieg jest bezpieczny, posiada przeciwwskazania, o których należy pamiętać.

Zabiegowi usuwania blizn nie powinny się poddawać osoby, które:

  • przyjmują sterydy, leki fotouczulające oraz leki rozrzedzające krew. Do zabiegu można przystąpić po trzech miesiącach od odstawiania leków,
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • cierpią na nowotwory skóry, atopowe zapalenie skóry, infekcje bakteryjne oraz wirusy skóry,
  • są opalone.

Lekarz podczas spotkania z nami, upewni się, czy nie posiadamy żadnych przeciwwskazań. Jeśli nie będziemy szczerzy ze specjalistą, możemy narazić nasze zdrowie na poważne kłopoty.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Jeśli chcemy pozbyć się wspomnień po młodzieńczym trądziku, należy usunąć go laserowo. Jednak bywa tak, że nawet zabieg usuwania blizn nie pozbędzie się ich całkowicie. Często są one bardzo głębokie, a leczenie może je tylko spłycić. Jednak warto dodać, że zabieg z użyciem lasera poprawi kondycje naszej skóry. Ujednolici koloryt, wygładzi nierówności oraz odmłodzi skórę.

Najczęściej używa się lasera frakcyjnego CO2. Wiązka docierając do warstwy skóry właściwej, tworzą kontrolowane uszkodzenia. One będą stymulować zdrową tkankę do samoregeneracji. Dodatkowo wyprodukowany zostanie kolagen, który poprawi napięcie skóry. Zabieg należy wykonać kilka razy, jednak o tym zadecyduje lekarz. Ważne jest to, aby szybko rozpocząć terapię, wtedy mamy szansę na lepszy efekt. Warto dodać, że laserem nie należy leczyć aktywnego trądziku, tylko pozostałe po nim blizny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *