Jak działa lidokaina?

Jak działa lidokaina?

Jeśli interesuje cię branża medycyny estetycznej, to z pewnością mogłeś się natknąć na pojęcie lidokainy. Czym jest lidokaina oraz czy stosowanie jej w zabiegach jest bezpieczne? Jakie ma zastosowanie oraz w jakich innych zabiegach można ją spotkać? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o tym zagadnieniu oraz jego najpopularniejszych zobowiązaniach.

Czym jest lidokaina?

Lidokaina to substancja, która stanowi pochodną acetanilidu. Wykorzystywana jest głównie między innymi w lekach o miejscowym działaniu znieczulającym. Występuje równie w formie żelu czy aerozolu, ale można również spotkać się z podawaniem jej w formie roztworu do wstrzykiwania. Używana jest również jako lek przeciwarytmiczny i przyczynia się do zmniejszenia automatyzmu serca. Działa ona, hamując powstawanie oraz przewodzenie impulsów nerwowych, co skutkuje właśnie działaniem znieczulającym.

lidokaina

W jakich zabiegach można spotkać się z zastosowaniem lidokainy?

Jest to preparat z bardzo szerokim zastosowaniem, między innymi w chirurgii, urologii, ginekologii czy położnictwie, a także w stomatologii oraz ortopedii. Również możemy spotkać się z nim podczas zabiegów diagnostycznych oraz nawet terapeutycznych. Często również spotykamy się z tą substancją w zmniejszaniu bólu po lub w trakcie infekcji gardła, a także oczywiście przy znieczulaniu podczas zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.

Lidokaina, tak każdy inny lek, posiada on skutki uboczne czy niepożądane działania. Może wchodzić również w negatywne reakcje z innymi przyjmowanymi lekami, dlatego zawsze należy poinformować o nich lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *