Czy wiesz ile kosztuje test na ojcostwo DNA?

Czy wiesz ile kosztuje test na ojcostwo DNA?

Jesteś w sytuacji, która zmusza Cię na sprawdzenie, czy jesteś ojcem dziecka, którym się opiekujesz? I może interesuje Cię, ile kosztuje test na ojcostwo? Dowiedz się więcej o badaniach DNA w tym artykule!

Jak wygląda test DNA?

Aby wykonać test DNA, potrzebna jest próbka pobierana od ojca i dziecka, a w drodze sądowej, również od matki. Test ten polega na porównaniu profili genetycznych dziecka i domniemanego ojca. Próbką badawczą może być wymaz ze śliny, wydzielina z nosa czy nawet cebulka włosa (w przypadku badań na podstawie mikrośladów). Test taki może być przeprowadzony jawnie lub anonimowo. Co więcej, nowoczesne badania pokazują, że test na ojcostwo może być przeprowadzony również bez udziału ojca. Dobierana jest wtedy odpowiednia metoda przeprowadzeniu testu, a próbka pobierana jest od krewnych domniemanego ojca.

ile kosztuje test na ojcostwo

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Cena testu DNA może wahać się znacząco w zależności od doboru metod i opcji, którą klient jest zainteresowany. Nie ma więc jednej odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje test na ojcostwo?”. Ceny na 2022 rok mogą wahać się w przedziale od 500zł do nawet 2000 zł! Najdroższe są oczywiście testy DNA do badań sądowych. A najtańsze – te bez udziału matki, a tylko ojca z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *