Czym zajmuje się neurochirurg?

Czym zajmuje się neurochirurg?

Zadajesz sobie pytanie, czym zajmuje się neurochirurg lub planujesz studia medyczne i chcesz poznać więcej szczegółów na temat tej specjalizacji? Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat dziedziny medycyny, jaką jest neurochirurgia. Dowiesz się, czym zajmuje się neurochirurg w swojej codziennej pracy oraz poznasz podstawowe różnice między neurologią a neurochirurgią.

czym zajmuje się neurochirurg

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurdzy to lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym zaawansowanych schorzeń układu nerwowego, chorób i urazów mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów obwodowych. Czym zajmuje się neurochirurg w swojej codziennej pracy? Leczą oni pacjentów z chorobami takimi jak guzy mózgu, tętniaki mózgu, wodogłowie, udar, infekcje układu nerwowego takie jak zapalenie opon mózgowych czy zapalenie mózgu. Mogą również przyjmować do gabinetu pacjentów z urazami głowy i kręgosłupa lub tych, którzy mają inne problemy neurologiczne. 

czym zajmuje się neurochirurg

Czym różni się neurochirurgia od neurologii?

Różnica między tymi specjalizacjami jest stosunkowo niewielka, ponieważ Neurochirurgia i neurologia są do siebie bardzo zbliżone. Zajmują się tymi samymi obszarami ludzkiego ciała. Neurochirurgia to chirurgiczne leczenie zaburzeń neurologicznych. Podczas gdy neurologia to nauka o układzie nerwowym i jego chorobach. Metody leczenia w neurologii ma charakter zachowawczy, czyli farmakologiczny. Jeśli te działania nie przynoszą pożądanych efektów, rozpoczyna się leczenie operacyjne ( czyli chirurgiczne). Neurochirurgia dotyczy zaawansowanych chorób oraz wykorzystuje  inwazyjne metody leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *