Dlaczego warto trenować aqua aerobik?

Dlaczego warto trenować aqua aerobik?

Pocenie się na siłowni lub na świeżym powietrzu nie jest dla Ciebie atrakcyjne? Co powiesz na to, aby wykonać rutynowe ćwiczenia pod wodą? Zbierz przyjaciółki i zapisz się na zajęcia z aqua aerobiku. Oto, jak pomoże Ci zachować formę.

Zalety zajęć w wodzie

aqua aerobik dla niej

Aqua aerobik to mieszanka treningu siłowego i cardio, która jest wykonywana w obliczu oporu wody. Zapewnia to organizmowi pełny trening. Biorąc pod uwagę czynniki takie jak aktywność cardio, waga, temperatura wody, objętość i wyporność, możesz spalić od 400 do 500 kalorii na godzinę ćwiczeń. Co więcej, ponieważ woda przepływa w wielu kierunkach, opór w basenie może wynosić od czterech do 42 razy więcej, niż w powietrzu. Według badań z 2007 roku, 12 tygodni regularnych ćwiczeń aqua aerobiku daje znaczny wzrost siły, elastyczności i zwinności.

Gdzie zapisać się na aqua aerobik?

Zwróć również uwagę na fakt, iż trening w wodzie wymaga ruchów w różnych kierunkach, stąd stawy zwiększają zakres ruchu. W tym procesie ciało staje się bardziej elastyczne. Aqua aerobik zmniejsza nacisk wywierany na stawy w wyniku normalnego zużycia i artretyzmu. Hydroterapia jest zalecana przez lekarzy osobom cierpiącym na problemy ze stawami. Chcesz spróbować takiej formy treningu? Sprawdź zatem ofertę, którą przygotowała renomowana szkoła p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *