Przyczyny i leczenie „opadającej powieki”

Przyczyny i leczenie „opadającej powieki”

Opadająca powieka to problem wielu osób. Często są one dużym problemem dla kobiet, które przez nią będą mieć problem z nakładaniem makijażu. Jednak u mężczyzn też to występuje. Przez ten problem twarz będzie wyglądać na zmęczoną i nieobecną. Dzięki medycynie estetycznej możemy łatwo się ich pozbyć i na nowo cieszyć się wspaniałym wyglądem.

Przyczyny opadającej powieki

Opadające powieki są spowodowane zmniejszeniem jędrności skóry wokół oczu, przez co ona po prostu opada. Bywa tak, że w okolicach oczu albo łuku brwiowego mamy za wiele skóry, która również poddaje się grawitacji i zmieni wygląd naszych oczu. Efekt opadającej powieki często może towarzyszyć nam od narodzin, wtedy również możemy się go pozbyć. U niektórych tylko jedna powieka cierpi na to zjawisko.

Jak wyleczyć opadającą powiekę?

Na pozbycie się tego defektu istnieje parę sposobów. Pierwszym z nich jest lifting powiek górnych, który wykonuje się za pomocą generatora mikrowiązek plazmy. Jest to mało bolesny zabieg, po którym nie trzeba nakładać na powieki szwów czy innych opatrunków. Dzięki niemu jest możliwe przywrócenie wyglądu powieki do naturalnego wyglądu. Podczas zabiegu pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i wrażliwa.

Podobnym sposobem na opadającą powiekę jest użycie laseru frakcyjnego. Dzięki niemu możemy pozbyć się również innych problemów, takich jak zasinienia czy worki pod oczami. Często używa się tego zabiegu do usunięcia kilku problemów wokół oczu. Tak jak wcześniejszy sposób leczenia, zabieg z użyciem laseru frakcyjnego wymaga znieczulenia. Jest bardzo precyzyjny i nie trzeba po nim nosić opatrunków. Bywa tak, że oba sposoby likwidacji opadającej powieki można połączyć. O tym zdecyduje lekarz medycyny estetycznej, który będzie przeprowadzać leczenie.

opadająca powieka

Kolejnym sposobem na opadające powieki jest użycie plasmage, podczas którego wskutek ciepła, kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry. W tkance okalającej rozpoczyna się przebudowa, podczas której wytwarza się nowy kolagen i elastyna. Zabieg działa na powierzchnię naskórka, gdzie powstają komórki z wody, które będą widoczne po zabiegu jako strupy. W ten sposób powieka się skurczy i powiększy. Efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Zabieg plasmage może być wykonywany za pomocą jednego lub kilku ukłuć. O tym zadecyduje lekarz, który wcześniej nas odpowiednio przebada. Ten sposób leczenia jest często używany do poprawy skóry w okolicach oczu. Działa na sińce lub worki.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu plasmage:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • krzepliwość krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • problemy z sercem
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • infekcja w miejscu zabiegu.

Przed zabiegiem należy odstawić suplementy diety zawierające zioła, które działają światłouczulająco.

Po tym zabiegu powieka unosi się do góry. Można więc uznać, że staje się ona większa. Zazwyczaj leczenie trzeba powtórzyć klika razy. O tym zadecyduje lekarz, który wykona nam zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *