Transplantacja brody – Co należy wiedzieć?

Transplantacja brody – Co należy wiedzieć?

Wielu mężczyzn marzy o gęstym zaroście, niestety jest to cecha genetyczna i nie każdy jest tym szczęściarzem. Wielu Panów ma problemy z zapuszczeniem brody, na szczęście jest na to pewne rozwiązanie w postaci transplantacji brody. Jest to zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga. Wykonuje się go dwoma metodami, pierwsza z nich to FUE(Follicular Unit Excision) oraz FUT (Follicular Unit Transplantation).

Na czym polega zabieg transplantacji brody?

Zabieg transplantacja brody w porównaniu do transplantacji włosów jest dużo mnie inwazyjny i nie wymaga dużego okresu regeneracji. Dodatkowo zabieg daje długotrwały efekt. Pacjent po zabiegu może wrócić do codziennych obowiązków już na drugi dzień. Miejsce, z którego zostały pobrane włosy regenerują się przez około 24-48 godzin. Warto zaznaczyć, że z góry nie można określić efektów i przebiegu transplantacji brody. Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnej konsultacji.

transplantacja brody

Dlaczego warto się zdecydować na taki zabieg?

Powodem dla, którego mężczyźni decydują się na transplantacji brody są właśnie uwarunkowania genetyczne, które nie pozwalają na zapuszczenie brody. Kolejnym czynnikiem są blizny na twarzy, który nie umożliwiają zapuszczenia zarostu. Zabieg ten jest wymagający i powinien zostać przeprowadzany przez doświadczonych chirurgów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oraz sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *