Zabiegi medycyny estetycznej na pierwsze zmarszczki

Zabiegi medycyny estetycznej na pierwsze zmarszczki

Zmarszczki to zmora każdej kobiety. Są to pierwsze efekty starzenia się skóry i pojawiają się już od 25 roku życia, chociaż osoby w tym wieku nie są uważane za wiekowe. Istnieje wiele możliwości odmłodzenia swojej twarzy, które przyniosą wspaniałe efekty.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki powstają wtedy, gdy mięśnie na naszej twarzy zaczynają wiotczeć. Skóra traci sprężystość, przez co pojawiają się różne wgłębienia. Z wiekiem nasz organizm traci również kwas hialuronowy, który również jest odpowiedzialny za powstawanie różnego rodzaju bruzd.

Istnieją różne rodzaje zmarszczek, o których warto wiedzieć.

  • Zmarszczki mimiczne. Pojawiają się po 25 roku życia. Tak jak ich nazwa wskazuje, pojawiają się przez ruchy twarzy. Zobaczymy je na czole, brodzie, w okolicach oczu i pomiędzy brwiami.
  • Zmarszczki posłoneczne. Możemy je zobaczyć na swoim ciele przez promieniowanie UV oraz nadmierne opalanie się.
  • Zmarszczki senne. Są spowodowane ułożeniem twarzy podczas snu. W młodości zanikają, jednak im jesteśmy starsi, tym częściej będą one zostawać z nami na dłużej.

usuwanie zmarszczek

Zabiegi medycyny estetycznej na pozbycie się zmarszczek

Mimo tego, że zmarszczki to naturalny proces starzenia się, wiele osób chce się ich pozbyć. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej możemy poddać się dużej ilości zabiegów wygładzające bruzdy.

Pierwszym zabiegiem, dzięki któremu możemy wygładzić swoją twarz, jest użycie botoksu. Wstrzykuje się go w okolicy miejsca, w których występują zmarszczki. Podawany jest podczas wielu ukłuć w większych ilościach. W ten sposób rozłoży się on równomiernie, nie tworząc efektu sztucznej skóry. Ten zabieg nie tylko wygładzi nam twarz, ale również ujędrni okolicę, w której był wstrzykiwany botoks. Sprawi również, że nasza twarz będzie wyglądał na promienną i świeżą. Zazwyczaj nie jest on bolesny. Dodatkowo jest bardzo krótki, ponieważ nie trwa dłużej niż 15 minut. Jest wybierany przez wiele osób, ponieważ opóźnia proces starzenia się skóry.

Kolejnym zabiegiem, który jest równie popularny, jak ten wcześniejszy jest mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym, inaczej nazywany mezoliftingiem. Substancja, która będzie wstrzykiwana w miejsce bruzdy, sprawi, że skóra stanie się bardziej jędrna i elastyczna. Kwas nawadnia skórę i oczywiście wypełnia zmarszczki. Warto również wspomnieć, że substancja, która jest używana do tego rodzaju mezoterapii, stymuluje produkowanie się kolagenu i estetycy. To one rewitalizują naszą skórę. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza, ale mimo to nie spowoduje żadnej reakcji alergicznej.

Kolejny popularnym zabiegiem jest laserowe odmładzanie skóry. Taki sposób pozbywania się zmarszczek jest całkowicie bezbolesny, a jego efekty pozostaną z nami na długo. Laseroterapia w kontrolowany sposób powoduje uszkodzenia naszej skóry, które ją regenerują.

Oczywiści istnieją jeszcze inne metody do walki ze zmarszczkami. O nich możesz się dowiedzieć więcej, gdy już wybierzesz odpowiednią klinikę medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *