Jakie są przyczyny i objawy zapalenia mieszków włosowych

Jakie są przyczyny i objawy zapalenia mieszków włosowych

Częstym schorzeniem skóry jest zapalenie mieszków włosowych. Jest spowodowane przez zainfekowany lub objęty stanem zapalnym mieszek włosowy. Może wyglądać podobnie do trądziku i powodować dyskomfort lub swędzenie. Zapaleniew wielu przypadkach ma wpływ psychospołeczny ze względu na swój wygląd.

Czym jest ta choroba?

 zapalenie mieszków włosowych i jego przyczyna

Istnieje wiele różnych rodzajów zapalenia mieszków włosowych — każdy jest wyjątkowy w zależności od przyczyny, organizmu zakaźnego i jego wpływu na skórę. Zapalenie mieszków włosowych może wystąpić w wyniku codziennych czynności, takich jak golenie, kąpiel w wannie z hydromasażem i nadmierne pocenie się podczas ćwiczeń lub pracy na świeżym powietrzu. Co więcej, choroba jest zwykle powodowane przez bakterie Staphylococcus (Staph) lub rodzaje grzybów. Chociaż możesz zarazić się bakterią Staph poprzez kontakt cielesny z kimś, kto ją ma, zapalenie mieszków wywołane przez grzyby nie przechodzi przez kontakt fizyczny. Możesz również zarażać się zapaleniem mieszków włosowych wywołanym przez bakterie Staph poprzez kontakt z przedmiotami, takimi jak brzytwy, ręczniki lub odzież używana przez osobę z bakteryjnym zapaleniem mieszków włosowych lub na basenach czy w spa, które nie są dobrze odkażone.

Co robić gdy zapalenie mieszków włosowych to problem?

Zapalenie jest zwykle niewielkie i ustępuje samoistnie bez leczenia.W leczeniu ostrego zapalenia, które wolno się goi, lekarz może zalecić leki dostępne bez recepty lub na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *