Co to jest morfologia krwi?

Co to jest morfologia krwi?

Profilaktyka w dbaniu o zdrowie jest bardzo ważna. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się co to jest morfologia i jak pomaga zapobiegać chorobom.

Co to jest morfologia?

Jeśli zastanawiasz się, co to jest morfologia już spieszymy z wyjaśnieniami. Badanie to polega na pobraniu krwi żylnej, która następnie jest analizowana w laboratorium. Z tego badania możemy dowiedzieć się o jakości oraz ilości elementów morfotycznych krwi. Wyniki pozwalają nam poznać ogólny stan zdrowia, ponieważ krew pełni funkcję transportującą różne składniki po całym organizmie, reguluje wartość PH oraz broni przeciw antygenom i ciałom obcym. To wszystko sprawia, że właśnie to niepozorne badanie może przynieść wiele ważnych informacji. Lekarze zalecają wykonywanie tego badania minimum raz w roku. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba, badanie należy powtarzać jeszcze częściej.

Badanie na czczo

Kiedy już wiemy, co to jest morfologia, warto zastanowić się nad jej przebiegiem. Konieczne jest przyjście na badanie na czczo. Oznacza to, że około 12 godzin przed badaniem nie możemy nic jeść. W takim przypadku najlepiej wizytę umówić wcześnie rano, aby uczucie głodu nie towarzyszyło nam za długo. Wiele specjalistów zaleca również, aby kilka dni przed badaniem nie pić kawy, alkoholu oraz powstrzymać się od palenia papierosów. Dzięki temu wyniki nie będą zaburzone tymi czynnikami. Badanie polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi. Następnie jest ona analizowana, a na wyniki musimy zaczekać kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *