Czy niedoczynność tarczycy jest groźna?

Czy niedoczynność tarczycy jest groźna?

Wiele osób boryka się z niedoczynnością tarczycy. Niestety choroba ta może przyczynić się do wystąpienia wielu uciążliwych objawów. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wiecej.

Czy niedoczynność tarczycy jest groźna?

Na początek warto przybliżyć czym właściwie jest niedoczynność tarczycy. Mowa tutaj o problemach związanych z wytwarzaniem przez ten organ potrzebnych nam hormonów. W tym przypadku mamy ich za mało. Warto profilaktycznie raz do roku badań tarczycę, aby mieć pewność, że ta przypadłość nas nie dotyczy. W innym razie możemy liczyć na przykre konsekwencje jak problemy z niepłodnością czy nadwagą. Oczywiście u każdego może choroba ta przebiegać inaczej, ale warto pamiętać, że takie sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku zaniechania leczenia. Niedoczynność tarczycy w połączeniu z innymi chorobami może być groźna dla naszego organizmu.

Jakie badania wykonać?

Najpierw dobrze jest skonsultować się z lekarzem specjalistom w dziedzinie chorób związanych z hormonami, czyli endokrynologiem. To on w pierwszej kolejności zleci badania krwi. Dzięki nim dowiesz się jakie stężenie odpowiednich hormonów znajduje się w Twojej krwi. Jeśli wynik zaniepokoi lekarza, konieczne będą dalsze badania krwi już w kierunku rozpoznania niedoczynności tarczycy lub nie. Proces ten nie trwa wiele, a może nas uchronić przed poważnymi dolegliwościami. Pamiętaj o regularnych badaniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *