Czy test antygenowy na koronawirusa jest skuteczny?

Czy test antygenowy na koronawirusa jest skuteczny?

W dobie pandemii musimy bardzo uważać na swoje zdrowie. Jednym z elementów profilaktyki jest test antygenowy na koronawirusa. Dowiedz się o nim więcej.

Na czym polega test antygenowy na koronawirusa?

W internecie znaleźć możemy wiele informacji na temat tego badania. Niestety nie każda strona podaje sprawdzoną wiedzę. Test antygenowy na koronawirusa to szybkie badanie jakościowe wykrywające antygen choroby COVID 19. Dzięki temu badaniu możemy dowiedzieć się w bardzo krótkim czasie czy jesteśmy zakażeni. To ważne z punktu widzenia osób, które przechodzą zakażenie wirusem w sposób lekki lub nie mają żadnych objawów. Bardzo ważną kwestią jest tutaj przeprowadzenie tego badania we wczesnym okresie choroby. Eksperci przekonują, że test ten charakteryzuje się wysoką swoistością. Oznacza to, że jest skutecznym narzędziem do oceny czy jesteśmy zakażeni wirusem. Dodatkowo test ten jest znacznie tańszy niż pozostałe warianty badania tej choroby.

Gdzie wykonać ten test?

Kiedy otrzymamy skierowanie od lekarza lub zalecenie do wykonania badania musimy zapisać się w dowolnej przychodni. Czasem konieczne będzie udanie się do specjalnego punktu pobrań w naszej okolicy. Test antygenowy na koronawirusa na własne potrzeby możemy wykonac również w prywatnych placówkach. Ostatnio pojawiły się też badania domowe. Wystarczy skorzystać z oferty UPacjenta, aby doświadczona pielęgniarka pobrała od nas próbki podczas wizyty domowej. To bezpieczny i prosty sposób na przebadanie się pod kątem obecności patogenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *