Profilaktyka dentystyczna – Co warto wiedzieć?

Profilaktyka dentystyczna – Co warto wiedzieć?

Aby zachować zdrowe i piękne zęby sama codzienna higiena jamy ustnej nie jest wystarczająca. Ważne jest, aby, również zadbać o profilaktykę dentystyczną. Dzięki temu zapobiegniemy, różnym schorzeniom w postaci próchnicy czy wad ortodontycznych. Na próchnicę składa się wiele czynników, które je powodują. Między innymi są predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia dieta czy niezdrowy tryb życia. Warto udać się do gabinetu, aby wykonać zabiegi profilaktyczne w postaci piaskowania czy skalingu. Niestety szczoteczka i pasta do zębów nie uchronią nas przed tego rodzaju schorzeniami, dlatego doradzimy Ci co jest najskuteczniejsze wśród płynów, past, nitek, szczoteczek.

profilaktyka dentystyczna zabieg

Zalety profilaktyki dentystycznej

Profilaktyka dentystyczna to nie tylko zabiegi i kontrolne wizyty w gabinecie ale również wiedza o prawidłowej higienie jamy ustnej i zdrowych nawykach, których powinniśmy się trzymać każdego dnia. Jednakże wykonane zabiegi profilaktyczne w gabinecie są nieodłącznym i bardzo ważnym czynnikiem, który sprawia, że nasze zęby są zdrowe. Między innymi korzystając przynajmniej dwa razy w roku z naszych usług uchronisz się przed rozwojem próchnicy czy paradontozy, będziesz miał zdrowe dziąsła, zapewnią ochronę szkliwa, zwalczą nieświeży oddech oraz przede wszystkim będziesz częściej i chętniej się uśmiechał.

Gdzie znajdziesz gabinet SmileUp?

Aby umówić się na wizytę profilaktyki dentystycznej wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie. Nasz gabinet znajduje się w Warszawie na Żoliborzu Bielanach przy ulicy Romaszewskiego 10.lok.U6. Zapraszamy na pierwszą wizytę konsultacyjną. Doradzimy Ci w każdej kwestii związanej z profilaktyce stomatologiczne i nie tylko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *