Radiowizjografia stomatologiczna – Co to jest?

Radiowizjografia stomatologiczna – Co to jest?

Aktualnie gabinety stomatologiczne świadczą coraz szerszą ofertę swoich usług. Jedną z nich jest radiowizjografia stomatologiczna, która polega na wykonaniu wyraźnego zdjęcia uzębienia. Do tego typu zdjęć potrzebne są nowoczesne urządzenia, które wykonują RTG oraz RVG. Dzięki wykonanym zdjęciom możemy wcześniej zareagować na niepokojące zmiany.

Zastosowanie radiowizjografia stomatologicznej

Decydując się na usługę radiowizjografii stomatologicznej mamy możliwość analizy gęstości kości, zlokalizowania ogniska próchnicy. Możemy również sprawdzić poziom oczyszczenia kanałów czy ich długość. Jest to bardzo przydatne z punktu widzenia zdrowotnego lepiej zlokalizować schorzenie wcześniej niż później, dlatego ważne jest, aby profilaktycznie wykonywać sobie takie zdjęcia. Tego typu usługę zrealizujemy w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym.

radiowizjografia stomatologiczna - fotel stomatologa

Zalety i minusy tego rozwiązania

Tak jak wspominaliśmy wcześniej radiowizjografia stomatologiczna, to bardzo przydatna usługa do lokalizowania schorzeń zębów we wcześniejszym stadium rozwoju i nie tylko. Ważną zaletą tej usługi jest zredukowane promieniowanie nawet o 90%. Zdjęcie mamy niemalże natychmiast. Dodatkowo możemy je zapisać na nośniku pamięci. Niemniej jednak należy pamiętać, że mimo że promieniowanie zostało zredukowane to nadal w jakimś stopniu występuje. Dlatego kobiety w ciąży powinny wcześniej uzgodnić taką wizytę u swojego lekarza. Zachęcamy do umówienia się na konsultacje profilaktyczne dla swojego zdrowia w gabinetach stomatologicznych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *