Masaż gorącą świecą – jak się przygotować?

Masaż gorącą świecą – jak się przygotować?

Masaż gorącą świecą to idealny sposób na zrelaksowanie się i odstresowanie. Decyduje się na niego wiele osób, które potrzebują chwili dla siebie w ciągu dnia, W tym wpisie postanowiliśmy opisać Wam, na czym polega taki masaż i jak się do niego przygotować.

masaż gorącą świecą

Na czym polega masaż gorącą świecą?

Ten rodzaj masażu ma w sobie coś ze starożytnego rytuału. Przeprowadzany jest z wykorzystaniem wiec zapachowych, które zwiększają doznania. Podczas masażu puszcza jest również odprężająca muzyka. Jak sama nazwa wskazuje głównym elementem masażu jest świeca, która pod wpływem ciepła zmienia swoją postać i staje się ciepłym olejkiem. Taki olejek ma wiele zalet a największą z nich jest to, iż działa na zmysły pacjenta podczas masażu. Zazwyczaj masaż gorącą świecą przeprowadza się z wykorzystaniem tylko i wyłącznie olejków naturalnych, warto to jednak sprawdzić, zanim zdecydujesz się na masaż w danym salonie.

masaż gorącą świecą

Jak przygotować się do masażu?

Przede wszystkim przed masażem tak do godziny nie należy spożywać żadnych ciężkich posiłków. Na masaż nie warto również ubierać żadnej biżuterii na ciało. Zaleca się przyjść na masaż w wygodnych delikatnych dla skóry ubraniach, nie jest to jednak wymóg. Warto przed masażem wyciszyć, a nawet wyłączyć telefon. Masaż gorącą świecą ma cię odstresować i odprężyć, nie uda się to jednak jeśli w trakcie jego wykonywania będą nieustannie wybrzmiewać powiadomienia z telefonu. Pamiętaj, aby przyjść na zabieg z otwartą głową i zaufać doświadczonym ekspertom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *