Rękawice ochronne – jak wybrać najlepsze?

Rękawice ochronne – jak wybrać najlepsze?

Rękawice ochronne stanowią niezbędny element w pracy lekarzy, dentystów czy kosmetyczek. Przydają się one również podczas prac porządkowych w domu, opieki nad chorymi czy do domowego SPA. Z uwagi na pandemię koronawirusa rękawiczki stały się również elementem odzieży ochronnej każdego z nas, kto chce zadbać o ochronę przed wirusami i bakteriami. O czym pamiętać przy ich zakupie i jak wybrać odpowiedni rodzaj? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

O czym należy pamiętać, wybierając rękawice ochronne?

Wybierając rękawice ochronne, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę cel ich zastosowania. Każdy z rodzajów rękawic ma bowiem swoje określone przeznaczenie. Jeśli chcemy mieć pewność, że będą one dobrze spełniać swoją funkcję, powinniśmy zadbać również o to, by były odpowiednio dopasowane. Zbyt duże lub zbyt ciasne rękawiczki nie zapewnią nam bowiem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a także będą niewygodne i mogą utrudniać wykonywanie pracy czy codziennych czynności.

rękawice ochronne: jak wybrać?

Rękawice nitrylowe czy lateksowe?

W ofercie sklepów najczęściej możemy znaleźć dwa rodzaje rękawiczek, a mianowicie rękawice ochronne nitrylowe i lateksowe. Rękawice lateksowe są bardzo trwałe, jednak ich wadą jest fakt, że mogą wywoływać skórne reakcje alergiczne. Są one bowiem wykonywane z naturalnego kauczuku, który może powodować swędzenie skóry, kichanie, katar, łzawienie oczu, a nawet duszności. Jeśli zaobserwujesz, któreś z tych objawów powinieneś jak najszybciej je ściągnąć. W takim przypadku alternatywą są rękawice nitrylowe, które wykonane są z kauczuku syntetycznego, niewywołującego objawów uczulenia, a dodatkowo są przyjemniejsze w użytkowaniu. Wadą tego rodzaju rękawiczek jest natomiast ich mniejsza trwałość w porównaniu z rękawicami lateksowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *