Domowy test na witaminę D

Domowy test na witaminę D

Czy czujesz, że brakuje Ci słońca? Jesteś codziennie zmęczony i bolą Cię kości? Sprawdź, czy nie cierpisz na niedobór witamin! Zrób domowy test na witaminę D, ponieważ może pomóc uchronić Cię przed różnymi chorobami.

Jakie ma zastosowanie witamina D?

Witaminę D nie jest łatwo przyswajać w codziennej diecie, ponieważ występuje w niewielkich ilościach tylko w niektórych produktach. Najczęściej znajdziemy ją w tłustych rybach takich jak łosoś, makrela czy pstrąg, a także w jajkach i produktach mlecznych. Na niedobór witaminy D cierpi się głównie w okresie zimowo-jesiennym, kiedy na zewnątrz jest mało słońca. Jest ona jednak potrzebna, ponieważ wzmacnia układ odpornościowy naszego organizmu, a także chroni przed nowotworami. Co więcej, witamina ta wzmacnia nasze kości. Szczególnie jest to ważne po 40 roku życia, kiedy ubytki w kościach są częstym objawem.

domowy test na witaminę d

Gdzie można kupić samodzielny domowy test na witaminę D?

Jeśli zależy Ci na tym, aby sprawdzić stan mineralny Twojego organizmu, możesz kupić domowy test na witaminę D. Wykonać go można samodzielnie, bez udziału pielęgniarek czy nawet osób trzecich. Wystarczy pobrać próbkę krwi z opuszka palca, a następnie po chwili odczytać wynik. Takie testy można zakupić w niektórych aptekach, a także w sklepach internetowych z suplementami. Porównać ceny i produkty możesz z kolei w wyszukiwarce HelloSmart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *