Zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa- Najważniejsze informacje

Zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa- Najważniejsze informacje

Zastanawiasz się nad tym, czy pojęcia zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa wykluczają się? Zaburzenie hormonalne PCOS zamiennie nazywamy zespołem policystycznych jajników. Objawia się zakłóceniami związanymi z miesiączką, trądzikiem czy nadmiernym owłosieniem, które określa się jako hirsutyzm. Wywołane jest pracą męskich hormonów płciowych wytwarzanych w jajnikach, a dokładniej androgenów. Taka dolegliwość dotyka powyżej 50 procent kobiet cierpiących na zespół policystycznych jajników. Chcesz skorzystać z depilacji laserowej, ale zastanawiasz się, czy coś stoi na przeszkodzie do wykonania takiego zabiegu? Poniżej znajdziesz informacje, jaka zależność występuje między pojęciami zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa.

Zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa to pojęcia, które nie wykluczają się nawzajem

Zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa- na co należy zwrócić uwagę?

Nadmierne owłosienie nie jest szkodliwe, jednak pogarsza jakość życia i poczucie wartości ze względu na swój mało estetyczny wygląd. W odniesieniu do depilacji laserowej PCOS sprawia trudność w usuwaniu owłosienia. Wymagana jest większa ilość powtórzeń takiego zabiegu. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby skorzystać z tego rodzaju usługi w salonie kosmetycznym. Co więcej, wykonanie depilacji laserowej przyniesie ulgę dla Twojej skóry już po pierwszych zabiegach. Włosy będą odrastać rzadsze oraz słabsze. Efekty są bardziej widoczne, lecz droga do finalnego stanu rzeczy się wydłuża.

Komfort życia z PCOS

Jak już wiesz, zespół policystycznych jajników a depilacja laserowa nie są pojęciami wykluczającymi się nawzajem. Podjęcie takiej decyzji wymaga leczenia tej dolegliwości hormonalnej. Terapia nie tylko sprawi, że problem będzie mniej dokuczliwy, ale wesprze efekty laserowej depilacji. Wówczas będzie potrzebna mniejsza liczba powtarzanych zabiegów, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Ogólny komfort Twojego życia się podniesie, a skóra odczuje ulgę i odzyska zdrowy wygląd. Rekomenduje się rezygnację z mechanicznej depilacji, której skutkiem jest odrastanie grubszych i gęstszych włosów. Usuwanie takiego owłosienia laserem może być bardziej bolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *