Jak dbać o zdrowy kręgosłup w pracy?

Jak dbać o zdrowy kręgosłup w pracy?

Kręgosłup człowieka to elegancko wyważony system, podstawowa podpora całego ciała. Delikatnie zakrzywiony w kształcie litery S, kręgosłup równoważy szyję, klatkę piersiową, dolną część pleców i miednicę, aby utrzymać głowę, tułów i nogi w jednej linii. Zapewnia osłonę ochronną dla rdzenia kręgowego – głównego przewodu układu nerwowego – a także dla niektórych narządów wewnętrznych. Zapewnia nam strukturę wspierającą, aby utrzymać wyprostowaną postawę. I wygina się, aby zapewnić swobodę ruchów; w rzeczywistości każdy nasz ruch angażuje kręgosłup. Zatem jak zadbać o zdrowy kręgosłup w pracy?

Co powoduje ból pleców lub szyi?

sport i zdrowy kręgosłup w pracy

Kręgosłup to 33 połączone kręgi, które są amortyzowane przez chrząstkę i tkankę łączną. Kręgi te są połączone stawami międzykręgowymi, które, podobnie jak inne stawy w ciele, mogą doświadczać stanu zapalnego, degradacji i bólu. Ból pleców lub szyi może wystąpić, gdy kręgi, stawy międzykręgowe lub inne elementy kręgosłupa odczuwają długotrwały wpływ urazu, złej postawy, braku aktywności, zbyt długiego siedzenia lub niektórych chorób.

Wskazówki dotyczące zdrowego kręgosłupa w pracy

Chociaż aktywność fizyczna i ćwiczenia generalnie korzystnie wpływają na zdrowie, większość z nich nie działa specjalnie na wzmocnienie i kondycję pleców. Dlatego też warto szczególnie skupić się na tych częściach naszego ciała. Dobrym pomysłem będzie również zaangażowanie się w stworzenie ergonomicznego miejsca do pracy. Jeli jesteś pracodawcą, sprawdź szkolenia, które tłumaczą pracownikom jak dbać o zdrowy kręgosłup w pracy a także poza nią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *