Jaki jest wpływ smogu na zdrowie człowieka?

Jaki jest wpływ smogu na zdrowie człowieka?

Interakcje między ludźmi a ich fizycznym otoczeniem zostały szeroko zbadane, ponieważ wiele działań człowieka wpływa na środowisko. Warto dowiedzieć się nie tylko czym są zanieczyszczenia ale również sprawdzić wpływ smogu na zdrowie człowieka. To kwestie, które opisujemy w naszym artykule.

Czym są zanieczyszczenia?

ogromny wpływ smogu na zdrowie człowieka

Zanieczyszczenia definiuje się jako wprowadzanie do środowiska substancji szkodliwych dla ludzi i innych organizmów żywych. Zanieczyszczenia to szkodliwe ciała stałe, ciecze lub gazy wytwarzane w wyższych niż zwykle stężeniach, które obniżają jakość naszego środowiska. Działalność człowieka ma negatywny wpływ na środowisko, zanieczyszczając wodę, którą pijemy, powietrze, którym oddychamy, oraz glebę, na której rosną rośliny. Choć rewolucja przemysłowa odniosła wielki sukces w zakresie technologii, społeczeństwa i świadczenia wielu usług, wprowadziła również produkcję ogromnych ilości szkodliwych dla zdrowia ludzi zanieczyszczeń emitowanych do powietrza. Bez wątpienia globalne zanieczyszczenie środowiska jest uważane za międzynarodowy problem zdrowia publicznego o wielu aspektach. Z tym poważnym problemem wiążą się problemy społeczne, ekonomiczne i legislacyjne oraz nawyki związane ze stylem życia. Najwyraźniej urbanizacja i uprzemysłowienie osiągają w naszej epoce bezprecedensowe i niepokojące rozmiary na całym świecie.

Ogromny wpływ smogu na zdrowie człowieka

Zanieczyszczenie powietrza jest ściśle związane ze zmianami klimatycznymi – głównym motorem zmian klimatycznych jest spalanie paliw kopalnych, które również w dużym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Wpływ smogu na zdrowie człowieka jest faktem, a jego poszczególne aspekty dokładnie opisane zostały na blogu Airly, gdzie serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *