Zdrowie a wysypka na ciele

Zdrowie a wysypka na ciele

Dla niewprawnego oka wszystkie wysypki mogą wyglądać podobnie i wydawać się łatwe do wyleczenia za pomocą dostępnych bez recepty doustnych leków przeciwhistaminowych lub kremu z hydrokortyzonem. Jednak nie zawsze jest to takie proste, mówią dermatolodzy. Wysypka na ciele może wyglądać jak plamy, pręgi lub pęcherze, które mogą być czerwone, swędzące, łuszczące się lub suche. Co ważne, wysypki mogą występować w jednym obszarze skóry lub na całym ciele. Ponadto niektóre zmiany skórne mogą pojawiać się i znikać, podczas gdy inne nigdy nie znikają.

Co robić gdy zauważysz wysypkę?

poważna Wysypka na ciele

Chociaż większość wysypek nie zagraża życiu, niektóre wysypki mogą sygnalizować coś poważniejszego. Jeśli masz wysypkę i zauważysz którykolwiek z poniższych objawów, skontaktuj się z dermatologiem certyfikowanym przez zarząd lub natychmiast udaj się na pogotowie lub do specjalisty.

Wysypka na ciele i jej objawy

Wysypka pokrywająca ciało może wskazywać na coś niepokojącego, na przykład infekcję lub reakcję alergiczną. Jeśli wysypka występuje wraz z innymi objawami jak na przykład gorączka to znak, że należy skonsultować tę sprawę ze specjalistą! Jeśli wysypka na ciele jest nagła i szybko się rozprzestrzenia. Może to być wynikiem alergii. Alergie na leki czy też produkty spożywcze są powszechne, a niektóre mogą być poważne. Jeśli twoja wysypka składa się z pęcherzy lub jeśli wysypka zamienia się w otwarte rany nie bagatelizuj sprawy, która może realnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *