Lampy biurkowe – uratuj swój wzrok!

Lampy biurkowe – uratuj swój wzrok!

W dzisiejszych czasach spędzamy dużo czasu na wpatrywaniu się w ekrany wszystkich rozmiarów i kształtów. Robimy to na naszych laptopach, tabletach czy telefonach. W połączeniu z naturalnym procesem starzenia jest to straszna kombinacja dla naszych oczu. Biorąc pod uwagę, jak bardzo nasze oczy mogą być zmęczone patrzeniem w ekrany, zaskakujące jest to, że tak mało osób korzysta z lamp biurkowych.

Skutki słabego oświetlenia podczas pracy

Osoby, które codziennie mają styczność z ekranami, blaskiem są narażone na negatywne skutki słabego oświetlenia. Istnieje kilka objawów syndromu widzenia komputerowego – zmęczenie oczu, bóle głowy, niewyraźne widzenie, suchość oczu i ból szyi. W przypadku dzieci syndrom widzenia komputerowego prowadzi do zmniejszonej koncentracji uwagi, drażliwości i złego zachowania. Wraz z wiekiem ilość potrzebnego nam światła wzrasta każdego roku. Chociaż czytanie przy słabym świetle może nie mieć długotrwałego wpływu na wzrok, dyskomfort może zmniejszyć produktywność. Ponadto brak wystarczającej ilości światła, lamp biurkowych może pogorszyć istniejące problemy z oczami, takie jak zaćma i problemy z siatkówką.

lampy biurkowe - wpływ na wzrok

Jak wybrać dobre lampy biurkowe?

Jednym ze sposobów uniknięcia niebezpieczeństw związanych ze złym oświetleniem jest zainwestowanie w lampy biurkowe. Celem każdej dobrej lampy biurkowej jest złagodzenie objawów zmęczenia oczu poprzez zmniejszenie kontrastu między ekranem a otaczającym go przyciemnieniem. Dlatego, zanim kupisz którąś z nich, zwróć uwagę na to, aby mogła być regulowana pod względem wysokości, jak i kierunku oraz żeby była wyposażona w żarówki LED, które są idealne ze względu na ich długą żywotność, wydajne zużycie energii i funkcje przyciemniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *