Sposób na leczenie nadpotliwości

Sposób na leczenie nadpotliwości

Pocenie się to naturalne zachowanie organizmu, który chce pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, aby wyregulować temperaturę ciała. Mimo to, dla wielu osób jest ono negatywnym zjawiskiem, głównie ze względu na nieprzyjemny zapach, który często temu towarzyszy. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jaki jest sposób na leczenie nadpotliwości, to zapraszam do lektury.

Leczenie nadpotliwości przy pomocy botoksu

Wstrzyknięcie odpowiednio małych dawek botoksu na gruczoły potowe jest dobrym sposobem na leczenie nadpotliwości. Najczęściej podaje się go w miejsca takie jak pachy, stopy i dłonie, a także w niektórych przypadkach w skórę głowy. Przed takim zabiegiem należy jednak skonsultować to ze specjalistą medycyny, który dostosuje go do potrzeb pacjenta. Operacja ta nie daje efektów przez resztę życia. Jej działania widoczne są po około 5-10 dniach, a utrzymują się przez około pół roku. Na szczęście ostrzykiwanie gruczołów potowych nie jest bolesne, dlatego bez problemu można zabieg ten powtarzać.

leczenie nadpotliwości

Samopoczucie a nadpotliwość

Dla wielu osób pot jest czymś normalnym i łatwym do zaakceptowania. W przypadku jednak gdy pojawia się nadpotliwość, może to znacząco wpływać na samopoczucie osoby, która ją ma. Nie jest atrakcyjnym ciągłe posiadanie mokrej koszulki czy wydzielanie nieprzyjemnego zapachu i z tego powodu osoby o zwiększonej potliwości mogą chcieć ograniczyć kontakty międzyludzkie, szczególnie w ciepłe dni. To z kolei prowadzi do zmniejszenia pewności siebie, pojawienie się kompleksów, a nawet do depresji. Z tego powodu wiele osób decyduje się na leczenie nadpotliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *