Jak stosować kwas hialuronowy?

Jak stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest bardzo często stosowany w medycynie estetycznej. Właśnie przez tę dziedzinę jest on powszechnie znany. Jednak wiele osób nie wie, czym on jest i kiedy bywa stosowany. Ten artykuł wszystko Ci wyjaśni.

Czym jest kwas hialuronowy?

Należy zacząć od wyjaśnienia, czym jest kwas hialuronowy. Jest to substancja, która razem z kolagenem tworzy główny składnik skóry. Możemy go więc znaleźć u każdego z nas. W naszym organizmie możemy go znaleźć w mazi stawowej, naczyniach krwionośnych, płynach ustrojowych, tkance łącznej oraz w ciele szklistym oka.

Kwa hialuronowy jest użyteczny do wielu rzeczy. Nawilża skórę, włosy i paznokcie. Łączy włókna kolagenowe, które odpowiadają za jędrność skóry, ochrania skórę przed działaniem drobnoustrojów, dba o funkcjonowanie ciałka szklistego oka oraz tworzy film łzowy. Nie są to jednak wszystkie zastosowania kwasu w naszym organizmie.

powiększanie ust

Jest on również odpowiedzialny za wygładzanie zmarszczek. Wraz z wiekiem mamy go coraz mniej. Przyjmuje się, że od 25 roku zaczyna on zanikać, dlatego im jesteśmy starsi, tym mamy więcej bruzd.

Istnieje parę rodzajów kwasów, o których też warto wiedzieć:

Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy – tworzy on warstwę skóry odpowiedzialną za nie uciekanie z jej wnętrza wody,

Kwas hialuronowy małocząsteczkowy – nawilża górne warstwy skóry,

Kwas hialuronowy małocząsteczkowy o bardzo niskiej wielkości cząsteczek – nawilża głębokie warstwy skóry,

Reperujący kwas hialuronowy małocząsteczkowy o niskiej wielkości cząsteczek – wnika do lipidowej warstwy skóry oraz przestrzeni międzykomórkowych.

Do czego w codziennej pielęgnacji można używać kwasu hialuronowego

Tak jak już wspomnieliśmy, ta substancja jest bardzo często używana podczas różnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej jest używana do likwidacji bruzd różnego rodzaju. Często podczas zabiegów pielęgnacyjnych kwas hialuronowy zostaje używany. W kosmetykach, które posiadamy, również możemy go znaleźć.

Pierwszym przykładem będą kremu nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Często te dwa zastosowania możemy znaleźć w jednym opakowaniu. W nich znajdujemy kwas hialuronowy, ponieważ świetnie nawilża i usuwa zmarszczki. Jeśli posiadacie krem, którego nawilżenie wam nie opowiada, wystarczy, że dokupicie kwas i dodacie go do waszego serum. Zadowalający efekt gwarantowany. Możecie go znaleźć w każdej aptece i kupić w atrakcyjnej cenie.

Niewiele osób wie, ale kwas hialuronowy poprawi też szybkość wzrostu naszych włosów. Po kąpieli można go wetrzeć w skórę głowy i nie spłukiwać. Po jakimś czasie zauważymy jego działanie. Wspaniale się również spisze, gdy będzie aplikowany na rozdwojone i suche końcówki. Dodajmy kwas hialuronowy do naszego olejku i nałóżmy na wilgotne włosy. Dlatego możemy go znaleźć w naszych szamponach i odżywkach.

Świetnie się również sprawdzi jako liftingujące serum pod oczy. Wygładzi on niewielkie zmarszczki w tej okolicy. Jeśli podczas aplikacji wpadnie on nam do oka, to nie musimy się martwić, ponieważ naturalnie w nim występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *