Powiększanie ust kwasem hialuronowym — jak wygląda?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym — jak wygląda?

Coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, decyduje się na powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg ten ma na celu poprawę atrakcyjności i samopoczucia pacjenta. Pełne, wydatne wargi uważane są bowiem za bardzo atrakcyjne i ponętne. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda taki zabieg, a także czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Zapoznaj się z naszym wpisem!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym — przebieg zabiegu

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym zwykle trwa około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga on żadnego specjalnego przygotowania. Lekarz przy pomocy cienkiej igły oraz ampułko-strzykawki, wstrzykuje preparat z kwasem w skórę właściwą. Zabieg pozwala przeprowadzić widoczną korektę ust. Efekt widoczny jest po 2-3 dniach i w zależności od zastosowanego preparatu, może utrzymać się od 6 do 12 miesięcy. Po tym okresie pacjent powinien powtórzyć wykonany zabieg. Kilka godzin po zabiegu nie można wykonywać intensywnej mimiki, masażu czy rozciągać ust. Przez 2-3 dni należy również unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także zrezygnować z siłowni, basenu, sauny, czy wizyt w gabinecie dentystycznym.

powiększanie ust kwasem hialuronowym - opis zabiegu

Jakie są przeciwwskazania?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który może być wykonywany u pacjentów w różnym wieku, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do korzystania z niego. Po pierwsze nie mogą wykonywać go kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabieg nie może być przeprowadzany również u osób cierpiących na nowotwory, choroby autoimmunologiczne, czy u pacjentów, którzy niedawno przeszli infekcje, takie jak przeziębienie czy opryszczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *