Mezoterapia — dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mezoterapia — dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów dermatologicznych jest mezoterapia. Jej zadaniem jest m.in. pobudzenie skóry do regeneracji, jej prawidłowe odżywienie, poprawa mikrokrążenia, a także odnowa i poprawa wyglądu skóry twarzy. Kiedy warto skorzystać z tego zabiegu? Jak wygląda jego przebieg? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia to zabieg, z którego mogą korzystać wszystkie dorosłe osoby, bez ograniczeń wiekowych. W praktyce najczęściej stosuje się ją u pacjentów powyżej 25. roku życia. Jak już wspomniałam, celem zabiegu jest regeneracja, odżywienie i ujędrnienie skóry. Właśnie dlatego zabieg ten polecany jest dla osób, które potrzebują szybkiej i kompleksowej poprawy wyglądu skóry. Doskonale sprawdzi się on również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, redukowaniu cieni pod oczami i przebarwień. Zabieg polecany jest dla wszystkich, którzy chcą poprawić owal twarzy, odmłodzić wygląd skóry, a także wyrównać koloryt cery i zredukować drobne blizny.

mezoterapia - wskazania

Jak przebiega mezoterapia i ile trwa?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe skóry, niewielkich dawek substancji leczniczych. Skóra nakłuwana jest cienką igłą na głębokość ok. 2-3 mm. Mezoterapia trwa zwykle od ok. 45 do 60 minut i jest całkowicie nieinwazyjna. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani wcześniejszego wykonania żadnych badań. Efekty widoczne są na ogół już po pierwszym zabiegu, jednak rodzaj terapii dobierany jest do indywidualnych potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *