Jak wyeliminować worki i cienie pod oczami?

Jak wyeliminować worki i cienie pod oczami?

Worki i cienie pod oczami sprawiają, że nasza twarz wygląda na starą. Każdy chce zachować piękno swojego wyglądu na jak najdłużej, dlatego tak wiele osób walczy ze wgłębieniami i zasinieniami wokół oczu. Poniższy artykuł pozwoli się wam dowiedzieć, jak się ich pozbyć.

Przyczyny powstawiania worków i cieni pod oczami?

Cienie pod oczami powstają przez zmiany naczyniowe oraz pigmentacyjne. Naczynia włosowate, czyli naczynka, prześwitują spod cienkiej skóry. Zazwyczaj jest to uwarunkowane genetycznie. Jeśli mówimy o zmianach pigmentacyjnych, to wtedy wokół oczu nagromadza się barwnik, co powoduje zasinienia. Worki pod oczami są wyplenione płynem powstałym przez zastój limfy. Wytworzony obrzęk uciska naczynia krwionośne, przez co pogarsza się mikrokrążenie i stan naszej skóry. Mówi się, że gdy ktoś ma worki, to cierpi na bezsenność. Jest w tym część prawdy, ale może być tak, że nawet sen ich nie zmniejszy, wtedy potrzebny będzie zabieg. Oba te zjawiska często są naturalnym efektem starzenia się. Warto wspomnieć o tym, że worki pod oczami mogą być spowodowane różnymi nieprawidłowościami np.: nadczynności tarczycy, chorobami nerek i wątroby. Przed wykonaniem zabiegu w klinice medycyny estetycznej należy udać się do lekarza, który wykluczy problemy ze zdrowiem.

cienie pod oczami

Jak wygląda zabieg usuwania cieni pod oczami oraz worków?

Gdy udamy się do kliniki medycyny estetycznej, z chęcią pozbycia się ceni pod oczami, dowiemy się, że można to wykonać wieloma sposobami. Należy do nich:

  • mezoterapia igłowa,
  • fibryna bogatopłytkowa,
  • karboksyterapia,
  • zabiegi laserem,
  • inekcje wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

O tym, który zabieg wybrać zdecyduje lekarz, który zapozna się z naszym problemem. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się cieni pod oczami, na leczenie musimy poświęcić klika tygodni. Czasami jeden zabieg nie wystarcza, trzeba spróbować innego lub go powtórzyć.

Mezoterapia igłowa, którą będziemy stosować na usuwanie cieni pod oczami może zlikwidować również inne niedoskonałości. Każdy z powyżej wymienionych zabiegów pozwoli nam się pozbyć cieni pod oczami, ujednolicając koloryt skóry.

Worki pod oczami eliminuje się przede wszystkim karboksyterapią oraz laserem frakcyjnym. Pierwszy zabieg polega na wprowadzenie śródskórnie czystego węgla. Dzięki temu usprawnia się mikrokrążenie oraz metabolizm. Skóra staje się dotleniona oraz odżywiona. Ten zabieg skutecznie wyeliminuje worki oraz opuchliznę pod oczami. Produkują się również nowe włókna kolagenowe, co powoduje, że skóra będzie bardziej napięta, elastyczna i nabierze jednego koloru.

Drugi sposób jest używany u osób, których worki pod oczami nie są wielkie. Ten zabieg nie tylko zlikwiduje „poduszki”, ale również odmłodzi i rozjaśni skórę. Ten zabieg również poprawia produkcję włókien kolagenu i estetyny, dzięki czemu skóra będzie gęstsza i bardziej napięta. Ten zabieg powinno się powtarzać klika razy, żeby otrzymać pożądany efekt.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy odmłodzić wygląd swojej twarzy i znacznie ją rozjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *