Jak przygotować się na wszczepianie włosów?

Jak przygotować się na wszczepianie włosów?

Wszczepianie włosów to zabieg, na który decyduje się wielu mężczyzn. Jest to skuteczna metoda walki z utratą włosów spowodowana między innymi starzeniem. Wybór metody jest uzależniony od stanu pacjenta or przyczyny utraty włosów, tę decyzję podejmuje lekarz po indywidualnej kontroli pacjenta. Gdy metoda zostanie już ustalona, pozostaje wybrać datę i odpowiednio przygotować się do zabiegu. Jest to poważny zabieg medyczny dlatego w tym wpisie opisujemy jak się do niego przygotować.

wszczepianie włosów

Wszczepianie włosów — najważniejsze badania przed zabiegiem

Wszczepianie włosów wymaga wykonania odpowiednich zabiegów przed zabiegiem. Badania powinny być wykonywane na 7-10 dni przed planowanym zabiegiem. Pacjent powinien wykonać morfologię, zbadać układ krzepnięcia krwi, poziom cukru we krwi, badanie ogólne moczu, HBS oraz HCV. Przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków rozrzedzających krew, picia alkoholu, mocnej kawy czy herbaty.

wszczepianie włosów

Przebieg zabiegu

Przebieg samego zbiegu jest uzależniony od wyboru metody, która została wybrana. Lekarz powinien udzielić pacjentowi szczegółowych informacji na temat tego jak przebiegnie wszczepianie włosów. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń, które zostaną udzielone przez lekarza. Tylko uważne przestrzeganie tych zaleceń daję gwarancję tego, że wszczepianie włosów zakończy się sukcesem. Proces gojenia się skóry głowy jest stosunkowo szybki — około jednego tygodnia. Jednakże, aby zobaczyć pełne, rezultaty przeszczepy należy poczekać średnio rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *