Jak nawilżyć spierzchnięte usta?

Jak nawilżyć spierzchnięte usta?

Suche, popękane i spierzchnięte usta to powszechny problem, który pojawia się zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz sięga poniżej 0. Warto mieć na uwadze, że pierwsze objawy wysuszenia i odwodnienia skóry są widoczne na ustach, gdzie skóra jest sucha i wiotka. Chcesz dowiedzieć się, jak poradzić sobie z podrażnionymi i suchymi ustami? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Sposoby na spierzchnięte usta – właściwe nawyki:

  • Zadbaj o urozmaiconą i pełnowartościową dietę. Jadłospis należy wzbogacić o produkty bogate w witaminy B2 (zielone warzywa, produkty pełnoziarniste), B6 (jajka, ryby, orzechy), B9 (szpinak, soczewica) czy B12 –  (drób, ryby morskie).
  • Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu! Aby pozbyć się problemu spierzchniętych ust, warto zadbać o to, aby pić minimum 2 litry wody dziennie.
  • Zwracaj uwagę na mikroelementy, a w szczególności obecność cynku i żelaza w spożywanych przez Ciebie posiłkach.

Jakie zabiegi na spierzchnięte usta?

Czasami sama dieta i odpowiednie nawodnienie nie wystarczy. Wtedy warto pomyśleć o tym, jakie zabiegi na spierzchnięte usta wdrożyć, aby cieszyć się gładką, zdrową skórą! Dużą popularnością cieszy się iniekcja z kwasu hialuronowego. W tym wypadku lekarz dobiera dawkę w taki sposób, aby zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia bez zmieniania kształtu ust. Do grona zabiegów zalicza się również peeling chemiczny czy dermabrazję wykonywaną na twarzy i wspomagająco na ustach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *