Jak działa laser pikosekundowy?

Jak działa laser pikosekundowy?

Rynek medycyny estetycznej wciąż się rozwija. Obecnie jesteśmy świadkami wykorzystywania nowoczesnych technologii również w dziedzinie dermatologii. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju lasery, które umożliwiają bezpieczne, bezbolesne, a przede wszystkim skuteczne zabiegi na wybranej partii skóry. W gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej pojawia się technologia wykorzystująca ultrakrótkie impulsu. O czym mowa? Zobacz, dlaczego laser pikosekundowy cieszy się tak dużą popularnością i jakich efektów można się spodziewać, po jego zastosowaniu.

Laser pikosekundowy i jego zastosowanie

Coraz częściej mówi się o zastosowaniu laseru pikosekundowego w medycynie estetycznej, a to wszystko ze względu na mnogość zastosowania. Laser oparty jest na działaniu ultrakrótkich impulsów, które znacznie skracają czas zabiegu i wpływają na jego komfort. Co więcej, ta technologia łączy trzy długości fali, co w znaczy sposób przekłada się na skrócenie całego etapu zabiegu, gwarantując szybkie i spektakularne efekty w krótkim czasie. Laser pikosekundowy znalazł swoje zastosowanie w redukcji zmarszczek, blizn potrądzikowych, w leczeniu grzybicy, w rewitalizacji skóry, a także w usuwaniu tatuażu kolorowego, wykorzystującego żółty, zielony i pomarańczowy barwnik.

Bezpieczny i skuteczny zabieg z wykorzystaniem lasera pikosekundowego

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zabieg z zastosowaniem laseru jest bezpieczny, to możesz mieć pewność, że laser pikosekundowy wykorzystuje technologię, która jest w pełni przyjazna dla skóry, a powikłania w formie blizn, przebarwień czy przegrzania skóry zostają zredukowane niemal do zera. Obecnie to jedna z częściej stosowanych metod, która przynosi spektakularne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *