Usuwanie tatuażu – co warto o tym wiedzieć?

Usuwanie tatuażu – co warto o tym wiedzieć?

Tatuaż powinien być bardzo przemyślaną decyzją. Mimo że jest to coraz rzadsze zjawisko, to wciąż może on wpływać na karierę zawodową pracownika. W obecnych czasach nie ma jednak takiego problemu, aby się go pozbyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda usuwanie tatuażu i czego nie da się usunąć, to zapraszamy do lektury!

Usuwanie tatuażu metodą laserową

Najskuteczniejszym sposobem na usuwanie tatuażu jest użycie lasera. Polega ona na wysyłaniu impulsów energetycznych laserem, które rozbijają cząsteczki pigmentu i tym samym, rozjaśniają je. Polega to więc na kilkukrotnym wykonaniu zabiegu, który za każdym razem będzie zmniejszał widoczność tatuażu, aż do jego ostatecznego wyblaknięcia. Rodzaj lasera dobiera się przede wszystkim do koloru tatuażu, ponieważ nie każde promieniowanie zadziała w trudnych przypadkach.

usuwanie tatuażu

Czy jest możliwe pozbycie się każdego tatuażu?

Większość tatuaży można usunąć za pomocą lasera. Najłatwiej usunąć zwykły czarny pigment. W momencie jednak kiedy dochodzą kolory, zabieg robi się cięższy i dłuższy. Nowoczesne technologie dobrze radzą sobie z usuwaniem pigmentów, które jeszcze kilka lat temu były problemem – jak np. czerwony i jego odcienie. Obecnie, jedynym kolorem, z którym nie radzi sobie laser, jest biały. Nie wykrywa go, co powoduje, że jest on niemożliwy do usunięcia. Obecnie coraz więcej pigmentów kolorowych, zawiera w sobie kolor biały, dlatego czasami nawet inne kolory mogą być problematyczne w usuwaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *