Gdzie przeprowadzić leczenie schorzeń ślinianek w Warszawie?

Gdzie przeprowadzić leczenie schorzeń ślinianek w Warszawie?

Z naszego artykułu dowiesz się czym są ślinianki inaczej zwane gruczołami ślinowymi. Przedstawimy również podstawowe choroby tych narządów oraz podpowiemy, gdzie warto podjąć się leczenia schorzeń ślinianek w Warszawie.

Ślinianki – co to?

profesjonalne leczenie schorzeń ślinianek w Warszawie

Gruczoły ślinowe to gruczoły zewnątrzwydzielnicze, które znajdują się w głowie, w jamie ustnej i wokół niej i wydzielają zawartość śliny do jamy ustnej. Ich zadaniem jest ochrona i nawilżenie błony śluzowej jamy ustnej. Pomagają również w początkowych fazach trawienia podczas żucia pokarmu, poprzez enzymy, które wydalają ze śliną, głównie amylazę, która rozpoczyna trawienie węglowodanów. Warto również wiedzieć, że gruczoły różnią się znacznie pod względem wielkości, ale są również klasyfikowane na podstawie charakteru wydalanej przez nie śliny.

Działalność kliniki Optimum a leczenie schorzeń ślinianek w Warszawie

Główne gruczoły są znacznie większe i są zbiorem tkanki zewnątrzwydzielniczej, która wydziela się jako całość do przewodu ślinowego, a nie działa indywidualnie, a zatem ostatecznie wytwarza znacznie większą ilość śliny dziennie niż mniejsze gruczoły.
Główną rolą mniejszych gruczołów jest nawilżanie ścian jamy ustnej, podczas gdy ślina trawienna i ochronna jest produkowana przez większe gruczoły. Jakie są najczęstrze choroby związane z funkcjonowaniem ślinianek? Przeczytaj o tym na stronie kliniki głowy i szyi Optimum. To właśnie w tej instytucji medycznej przeprowadzane jest leczenie schorzeń ślinianek w Warszawie. Sprawdź informację na: https://optimum.pl/schorzenia/slinianki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *