Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe?

Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe?

Każdy z nas chce mieć śnieżnobiałe zęby. Niestety często nie jest to takie proste. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe.

Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe?

Wiele osób zastanawia się nad zabiegiem wybielania zębów. Najlepiej wykonać go u dentysty, jednak trzeba liczyć się z pewnymi kosztami. Dla niektórych mogą być one zbyt duże, dlatego nie dziwi fakt jak bardzo popularne stały się alternatywne sposoby wybielania zębów. Część z nich bazuje na domowych metodach przy użyciu węgla aktywnego. Niestety efekty mogą nie być tak spektakularne jak w przypadku bardziej inwazyjnych metod. Zatem warto zastanowić się, czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe? Według najnowszych badań nie jest to metoda szkodliwa. Warto jednak przy zakupie swojego zestawu od danego producenta, przeczytać informację o przeciwskazaniach do stosowania. Może okazać się, że nasze dolegliwości nie pozwalają na wybielanie zębów w ten sposób.

Na czym polega metoda wybielania zębów lampą LED?

Wybielanie zębów metodą LED polega na naświetlaniu zębów niebieskim światłem kiedy mamy nałożony na nie specjalny specyfik. W wyniku tych działań zachodzi reakcja fotochemiczna, która rozjaśnia nasze szkliwo. Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe? Otóż nie jest, ale konieczne jest stosowanie do zaleceń producenta zawartych w ulotce lub na stronie internetowej. Wiele osób wskazuje, że po kuracji 6 dniowej zauważyli znaczną poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *