Czy mikroślady są skutecznym wskaźnikiem ojcostwa?

Czy mikroślady są skutecznym wskaźnikiem ojcostwa?

Wiele osób korzysta z pomocy laboratoriów, które specjalizują się w badaniu ojcostwa. Przeczytaj nasz artykuł o tym, czy mikroślady są lepsze od próbek biologicznych?

Czym są mikroślady?

Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości na temat swojego ojcostwa koniecznie wykonaj testy DNA. Obecnie wiele placówek specjalizuje się wyłącznie w takich badaniach. Jeśli wykonujesz test na własny użytek możesz wybrać wariant anonimowy. Do jego wykonania potrzebne są próbki biologiczne, chemiczne lub właśnie wspominane wcześniej mikroślady. Znajdują się one z powierzchni różnych przedmiotów. To bardzo łatwy sposób a dodatkowo nie jest konieczne proszenie o zgodę matkę dziecka. Dla wielu osób takie działanie jest dość kontrowersyjne, ale w świetle prawa nie jest ono zakazane. Mikroślady pozwalają na zweryfikowanie ojcostwa, ale podczas przekazania próbek trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie utracić śladów potrzebnych do badania. Eksperci z laboratorium przekażą nam wskazówki oraz zestaw do bezpiecznego dostarczenia mikrośladów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że test jest skuteczny.

Jaki test na ojcostwo wybrać?

Obecnie mamy wiele możliwości wykonania testu na ojcostwo. Niektóre laboratoria oferują anonimowe testy bez zgody matki. Niestety testy z mikrośladów nie mogą być brane pod uwagę w czasie rozpraw sądowych. Dzieje się tak, ponieważ podczas ich wykonywania nie sporządza się protokołu. Przed wyborem warto zastanowić się jaki test będzie dla nas odpowiedni. O poradę najlepiej zapytać w wybranym laboratorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *