Skuteczne terapie antycellulitowe

Skuteczne terapie antycellulitowe

Cellulit występuje u bardzo wielu kobiety. Mimo tego wiele osób się go wstydzi i chce się go pozbyć. Istnieje wiele sposobów, jak to zrobić. Ten artykuł pomoże Ci się dowiedzieć, czym on dokładnie jest i jak go zwalczać.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nagromadzenie się tłuszczu i wody w obszarze skóry właściwej. Najczęściej występuje na brzuchu, nogach, pośladkach oraz rękach. Towarzyszą mu różne objawy, takie jak: blada i wiotka skóra, powiększone pory, niedokrwienie, mikro żylaki i obrzęki tkanki. Powstaje on przez zaburzenia przepływu krwi i limfy.

Istnieje parę rodzajów cellulitu, z których każdy z nich spowodowany jest przez coś innego.

  1. Cellulit wodny – występuje zazwyczaj u szczupłych kobiet w ciąży lub u takich, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, ponieważ w obu tych stanach zatrzymuje się woda w organizmie.
  2. Cellulit tłuszczowy – powodowany jest odkładaniem się tłuszczu w organizmie, dlatego najczęściej pojawia się u kobiet na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach.
  3. Cellulit cyrkulacyjny – powstaje przez stwardnienie włókien kolagenowych, które straciły swoją elastyczność. Najtrudniej się go pozbyć, ale występuje wyjątkowo rzadko.

cellulit

Dlaczego mamy cellulit?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim spowodowany jest przez brak regularnego wysiłku fizycznego i siedzący tryb życia. Jeśli zaczniemy uprawiać sport, możemy liczyć na pozbycie się cellulitu. Pojawia się również przez nieodpowiednią dietę opierającą się na przetworzonych produktach, wielu słodyczach i węglowodanów. Zmiany hormonalne i tabletki antykoncepcyjne mogą sprawić, że zauważymy u siebie cellulit. Często jesteśmy narażeni na niego genetycznie. Również noszenie obcisłych spodni i butów na wysokim obcasie może spowodować nieprzyjemne zmiany w naszej skórze. Powodują one zaburzenia w krążeniu, przez co możemy zauważyć u siebie cellulit. Często też po dużej utracie wagi się pojawia.

Jak wyeliminować cellulit?

Terapie antycellulitowe są bardzo popularne. Istnieje ich wiele rodzajów, które zaraz przybliżmy. Pierwszą z nich jest mezoterapia, która usprawnia mikrokrążenia w miejscu zalegającego tłuszczu. Nakłuwanie może wzmocnić włókna kolagenowe i przyspieszyć pęknięcia błon komórkowych komórek tłuszczowych. Do zabiegu używa się niewielkiej igły. Jeśli chcemy zaobserwować u siebie widoczne zmiany, należy zabieg klika razy powtórzyć.

Kolejna jest karboksyterapia, która zmniejszy cellulit za pomocą dwutlenku węgla. Ten zabieg powoduje pęknięcia błon komórkowych adiopocytów, przez co płyny szybciej przechodzą przez proces metabolizmu tłuszczy. Używany do leczenia dwutlenek węgla dotleni nasze komórki i zwiększy przepływ krwi. Dzięki temu powstają nowe komórki oraz włókna kolagenowe, które są odpowiedzialne za elastyczność naszej skóry. Zabieg trwa około 10 minut i nie wymaga znieczulenia. CO2 jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na ten zabieg. Po pierwszym użyciu możemy już zobaczyć pierwsze efekty. O ilości powtórzeń będzie decydował lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *