Endermologia: nowoczesny zabieg wyszczuplający

Endermologia: nowoczesny zabieg wyszczuplający

Wiele osób walczy o piękną sylwetkę. Ćwiczenia, zdrowa dieta to w zasadzie przepis na wspaniały wygląd. Gdyby tak jednak można by sobie pomóc w tej walce? Możemy to zrobić dzięki endermologii, która podbiła serca wszystkich fanów medycyny estetycznej.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to podciśnieniowy masaż, który działa na tkankę łączną. Uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej, stymulując produkcję włókien kolagenowych. Ten zabieg stosuje się na całe ciało, z wyjątkiem piersi, oraz twarz. Dzięki temu leczeniu możemy znaczenie zredukować masę swojego ciała, zlikwidować cellulit, zmienić wygląd sylwetki oraz poprawić kontury twarzy. Warto również dodać, że poddanie się zabiegowi endermologii może zlikwidować niewielkie zmarszczki, oczyścić nasz organizm z toksyn, usunąć nadmiar wody z organizmu oraz zlikwidować obrzęki.

Zabieg jest dedykowany osobą, które mimo walki o piękną sylwetkę, nie otrzymują pożądanych efektów. Poddają się mu również osoby z różnymi bólami mięśni. Leczy również uszkodzenia więzadeł i ścięgien. Ten masaż może pozwolić się ich pozbyć. Dedykowany jest on tym, który na swoim ciele znajdują już pierwsze oznaki starzenia się albo chcą po prostu zmienić coś w swoim wyglądzie.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg endermologii trwa około godziny. Jednak przed rozpoczęciem, jak w przypadku każdego leczenia za pomocą medycyny estetycznej, lekarz powinien dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu. Jeśli już wywiad zostanie przeprowadzony, należy założyć specjalny kombinezon, który będzie chronił Twoje ciało przed bezpośrednim kontaktem z maszyną. Endermologia jest całkowicie bezbolesna. Używa się do niej odpowiedniej głowicy, która jest sterowana komputerowo. W każdym momencie można zmienić siłę działania sprzętu. Podczas zabiegu pomiędzy rolki głowicy zostaje wciągnięty fałd skóry, który jest odpowiednio rolowany. Właśnie wtedy nasza skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za napięcie i jędrność naszego ciała.

zabieg wyszczuplający

Jeśli chcemy, aby efekt po zabiegu się utrzymywał, powinniśmy go powtarzać. Przyjmuje się, że powinno się go wykonać do 20 razy. O tym jednak zadecyduje specjalista, który będzie nam przeprowadzał zabieg. Dużą zaletą tego leczenia jest jego niewielka cena. Szacuje się, że endermologia na ciało kosztuje około 150 zł, a na twarz 50zł. Cena również przyciąga do siebie wiele osób, które chcą znacząco zmienić swój wygląd i poprawić kondycję skóry.

Zanim podejmiemy decyzję, że chcemy poddać się zabiegowi endermologii, należy się dowiedzieć, czy poniższe przeciwwskazania Cię nie dotyczą. Oczywiście wypyta o nie lekarz, ale warto również samemu wiedzieć, dlaczego nie można go wykonywać.

Nie powinny mu się poddawać osoby, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • cierpią na nowotwór,
  • stosują leki przeciwzakrzepowe,
  • walczą z żylakami,
  • cierpią na przepuklinę brzuszną,
  • posiadają tłuszczaki,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *