Dietetyk Warszawa — czym się zajmuje?

Dietetyk Warszawa — czym się zajmuje?

Chyba każdy z nas marzy o dobrym samopoczuciu i pięknej sylwetce. Chcąc je osiągnąć, należy znać i przestrzegać kilka zasad z dziedziny dietetyki. Należą do nich m.in. zasady komponowania diety czy informacje co jeść, a czego unikać, by wzmocnić odporność czy zapewnić piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to z pomocą przychodzi dietetyk Warszawa. Sprawdź, czym się zajmuje, a także jak przygotować się do wizyty u tego specjalisty!

Jakie choroby leczy dietetyk Warszawa?

Dietetyk Warszawa to lekarz, który zajmuje się wpływem żywności i odżywiania na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Uczy on m.in. zasad dobrego żywienia, a także pomaga leczyć takie choroby, jak otyłość czy nadwaga. Dietetyk specjalizuje się również w leczeniu wielu innych chorób, do których możemy zaliczyć np.: cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby, zaparcia, nowotwory, alergie i nietolerancje pokarmowe, niedobory witamin czy choroby tarczycy. Dzięki odpowiednio dobranej przez specjalistę diecie, zgodnej z naszymi indywidualnymi preferencjami i zapotrzebowaniem kalorycznym możemy poprawić nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd.

dietetyk Warszawa - czym się zajmuje?

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Podczas wizyty u dietetyka w Warszawie wykonywana jest dokładna analiza ciała, dlatego na badanie należy zgłosić się na czczo, najlepiej w godzinach rannych lub 2-3 godziny po spożyciu ostatniego posiłku. Dzień przed badaniem należy wstrzymać się od picia alkoholu, a na 12 godzin przed pomiarem składu ciała należy zrezygnować ze spożywania kofeiny i dużego wysiłku fizycznego. Na wizytę warto przynieść aktualne wyniki badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *