Szczotkowanie na sucho – sposób na piękne ciało

Szczotkowanie na sucho – sposób na piękne ciało

Najnowszym odkryciem branży beauty jest szczotkowanie ciała na sucho. Jest to forma masażu wywodząca się z dalekiego wschodu. Regularne szczotkowanie na sucho ciała niweluje rozstępy, zmniejsza cellulit, ujędrnia oraz wygładza skórę. Ponadto regularny masaż przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu oraz poprawia krążenie.

szczotkowanie na sucho

Jak wykonać prawidłowy masaż?

Po pierwsze ważne jest dobranie odpowiedniej szczotki, nie może być ani za twarda, ani za miękka. Rodzaj drewna, z jakiego wykonana jest szczotka, także jest ważny. Przykładowo szczotki wykonane z drewna bukowego posłużą Ci latami! Warto także zwrócić uwagę na włosie, z jakiego wykonana jest szczotka. Najczęściej jest to włosie naturalne — włosie dzika, aczkolwiek dostępne są również szczotki wykonane z włosia naturalnego, przykładowo rośliny Agawy. Szczotkowanie na sucho powinno zawsze wykonywać się w stronę serca, zacznij od stóp do kolan, a potem od kolan do pachwin. Brzuch masuj w sposób okrężny zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Szczotkowanie na sucho wykonuj każdego dnia przed kąpielą przez 10 – 15 minut.
szczotkowanie na sucho

Jakie korzyści ma regularne szczotkowanie na sucho?

Szczotkowanie na sucho pobudza krążenie, co przyczynia się do lepszego wyglądu skóry. Regularnie szczotkowanie zmniejsza widoczność cellitu, ujędrnia skórę oraz ją wygładza. Ponadto nawilża skórę, usuwa z niej martwy naskórek, wyrównuje koloryt skóry oraz pomaga w walce z wrastającymi włoskami. Szczotkowanie na sucho dodaję energii oraz pozytywnie wpływa na nastrój, oraz pomaga w zrelaksowaniu się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *