Gdzie kupić maty do zabawy dla niemowlaków?

Gdzie kupić maty do zabawy dla niemowlaków?

Każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Od łóżeczka dziecięcego po organiczne pokrowce, istnieją dziesiątki produktów, które są niezbędne do rozwoju psychicznego i fizycznego Twojego malucha. Maty do zabawy dla niemowlaków jest jednym z ważnych narzędzi do zabawy, które utrzymuje zaangażowanie dziecka i ma kilka korzyści zdrowotnych. Możesz z niej korzystać od dnia narodzin dziecka, aż do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak mata do zabawy pomaga Twojemu dziecku rosnąć.

Zalety mat dla dzieci

szara maty do zabawy dla niemowlaków
Maty do zabawy  zwiększają zdolności motoryczne. Maluchy mogą turlać się na plecach, chodzić i czołgać się na kolanach, rozwijając w ten sposób swoje zdolności. Mata pomaga również Twojemu dziecku wzmocnić mięśnie i kości wokół nóg, ramion, szyi, pleców i brzucha. Maty do zabawy dla niemowlaków w jasnych kolorach, kształtach, fakturach i wzorach pobudzają rozwój umysłowy i poznawczy dzieci. Ten, do którego dołączone są lustra, intryguje młode umysły. Co więcej, modele mat z wiszącymi zabawkami zachęcają maluchy do samodzielnego działania i reagowania bez jakiejkolwiek motywacji z zewnątrz.

Zdrowie a maty do zabawy dla niemowlaków

Czy wiedziałeś, że wspomniane maty mają również pozytywny wpływ na rozwój wzroku? W momencie narodzin dzieci są krótkowzroczne, co oznacza, że nie widzą wyraźnie odległych obiektów. Zabawki, kształty i wzory na macie fascynują maluchy i pomagają w poprawie ich wzroku. Co więcej, podczas zabawy dzieci ćwiczą koordynację ręka-oko. Gdzie znajdziesz tego typu zabawki dla maluchów? W katalogu online sklepu Baby and Mam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *