Jakie są zabobony ciążowe?

Jakie są zabobony ciążowe?

Ciąża to czas ekscytacji i oczekiwania. Niemniej jednak przyszłe matki często zadają wiele pytań, które dalekie są od logicznego podejścia do tematu ciąży. Zabobony ciążowe, które krążą po świecie niestety oparte są na mitach i przesądach. Jeśli piję kawę w ciąży, czy moje dziecko urodzi się z brązowymi plamami? Czy patrzenie na zaćmienie Księżyca naprawdę może spowodować deformację mojego dziecka? Istnieje niezliczona ilość mitów, przesądów i opowieści na temat ciąży a wiele z nich wprowadza w błąd, a mimo to wciąż znajdują swoich zwolenników.

Mity i opowieści o przyszłych matkach

czy powinnaś wierzyć w zabobony ciążowe?

Do najpopularniejszego zaliczyć możemy mit według, którego dziewczęta kradną piękno matek. Z drugiej strony, jeśli ciężarna kobieta staje się bardziej atrakcyjna w czasie ciąży, może podziękować chłopcu w jej łonie. Oczywiście prawda jest taka, że poranne mdłości, zmieniający się poziom hormonów i powiększający się, ciążący brzuszek sprawiają, że wiele kobiet w ciąży jest wyczerpanych i nękanych trądzikiem, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Tak więc, niewiele z nich znajduje się w tym czasie u szczytu piękna. I to niezależnie od tego, czy dziecko jest dziewczynką, czy chłopcem.

Przykłady zabobonów ciążowych

Im gorsza poranne mdłości kobiety, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie nosiła dziewczynkę, jak sugeruje popularny mit. Zabobony ciążowe często dotyczą także diety. Jeden z mitów sugeruje, że ostre potrawy spożywane w czasie ciąży mogą poparzyć oczy dziecka, powodując ślepotę. Za poronienia i wywołanie porodu obwiniano również pikantne potrawy. Chociaż dla niektórych osób te skojarzenia mogą brzmieć wiarygodnie, nie są one prawdziwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *