Powody dlaczego po ciąży wypadają włosy

Powody dlaczego po ciąży wypadają włosy

Wiele młodych mam zauważa utratę włosów kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Dermatolodzy określają ten stan jako nadmierne wypadanie włosów. Z naszego artykułu dowiesz się dlaczego po ciąży wypadają włosy.

Wskazówki dermatologów dla młodych mam

czy wiesz Dlaczego po ciąży wypadają włosy?

Nadmierne wypadanie jest spowodowane spadkiem poziomu estrogenu. Jeśli przeszkadza Ci stan Twoich włosów te wskazówki dermatologów mogą pomóc, dopóki nie odzyskają one normalnej objętości. Po pierwsze użyj szamponu lub odżywki zwiększających objętość. Produkty te zwykle zawierają składniki, takie jak proteiny, które pokrywają włosy, sprawiając, że wydają się one pełniejsze. Inna opcja to użycie odżywki przeznaczonej do włosów cienkich. Tego typu kosmetyki zawierają lżejsze formuły, które nie obciążają włosów. Odżywkę stosuj przede wszystkim na końcówki włosów. Nakładanie odżywki na skórę głowy i wszystkie włosy ma tendencję do obciążania włosów. Znalezienie najlepszego szamponu i odżywki do cienkich włosów to tak naprawdę kwestia prób i błędów. Nie ma jednego składnika, który sprawia, że szampon lub odżywka dodająca objętości do włosów cienkich jest lepsza od pozostałych. Dlatego też mamy dla Ciebie także inną wskazówkę – Wypróbuj nową fryzurę! Niektóre stylizacje włosów sprawiają, że włosy wyglądają na pełniejsze. Doświadczony stylista powie ci, co będzie dla ciebie skuteczne.

Dlaczego po ciąży wypadają włosy – przyczyny

Nadmierna utrata włosów po urodzeniu dziecka jest stanem fizjologicznym, czyli całkowicie naturalnym, który może dotyczyć nawet 90% mam. Oznacza, że organizm wraca do równowagi hormonalnej sprzed ciąży. Dlaczego po ciąży wypadają włosy i w jaki sposób można temu zapobiegać? Przeczytaj o tym na blogu Kliniki Zakrzewscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *