Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży można wykonywać a jakich unikać?

Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży można wykonywać a jakich unikać?

Prawdopodobnie słyszałaś o „ciążowym blasku”, w którym skóra na Twojej twarzy wygląda naturalnie promiennie i zdrowo dzięki hormonom, które wydziela Twój organizm. Ale to, o czym mówi się o wiele mniej, to inne związane ze skórą skutki uboczne ciąży: przebarwienia skóry (znane jako melasma), wrażliwość i niestety trądzik. Czy zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży sobie z nimi poradzą?

Pielęgnacja skóry w ciąży

czy zapisać się na zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży?

W Twoim ciele zachodzi wiele zmian, kto ma czas na poradzenie sobie z nimi wszystkimi? Wydaje się, że zmiany na skórze nie są w tym wszystkim najważniejsze. Niemniej jednak mogą być przyczyną wielu kompleksów lub trwałych blizn i znamion, które w przyszłości ciężko usunąć.  A co, jeśli Twoja regularna pielęgnacja skóry nie działa na Twoją nową, ciążową skórę lub martwisz się, że Twoje produkty przed ciążą mogą nie być całkowicie bezpieczne dla Ciebie i dziecka? Na szczęście istnieje wiele produktów, które są bezpieczne w użyciu podczas ciąży. Niemniej jednak na czas 9 miesięcy a nawet i dłużej jeśli planujesz karmić malucha powinnaś zapomnieć o takich środkach jak retinol czy inne kwasy.

Gdzie wykonać zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży?

Warto również zwrócić uwagę, że istnieją specjalne zabiegi dla kobiet w ciąży dostosowane zarówno do potrzeb ich ciała ale również skóry. Zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży oferują między innymi Instytuty Dr Irena Eris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *