Czy wiesz dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Czy wiesz dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Nogi, pachy, bikini, plecy, ramiona, twarz… Na ciele jest mnóstwo miejsc, w których czają się niechciane włoski, czekające na regularne golenie lub depilację woskiem, abyśmy mogli czuć się komfortowo pokazując swoją skórę. Martwienie się o golenie lub woskowanie przez cały czas może być dość frustrujące. Niektóre osoby muszą golić się codziennie ze względu na to, jak ciemne lub szorstkie są ich włosy! Kto chce męczyć się codziennym goleniem lub depilacją woskiem bez możliwości golenia pomiędzy sesjami? Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają? Znajdź odpowiedź na te pytania w artykule.

Depilacja laserowa a owłosienie

czy wiesz dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Tak, włosy odrosną po kilku pierwszych sesjach laserowych. Sposób, w jaki działa depilacja laserowa, polega na tym, że ciepło z lasera powstrzymuje wzrost nowych włosów przez długi czas, znacznie dłuższy, niż zwykłe golenie, woskowanie lub pęseta. Jednak włosy, które wyrosną, nie będą przypominać tych, które były na swoim miejscu przed zabiegami. Warto zatem zrozumieć dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają mimo użycia nowoczesnej technologii laserowej. Potrzeba wielu sesji, aby raz na zawsze pozbyć się mieszków włosowych, pozostawiając jedynie gładką, pozbawioną włosów skórę!

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają i jak temu przeciwdziałać?

Zaleca się wykonanie około sześciu zabiegów, w odstępach co najmniej sześciu tygodni, w okresie dwunastu miesięcy, aby zobaczyć rezultaty. Dobrym pomysłem są również sesje podtrzymujące po przejściu przez pierwszy dwunastomiesięczny okres kuracji, ponieważ po pewnym czasie możesz zauważyć, że niektóre włosy ponownie odrastają. Mogą one nie być tak widoczne i na pewno nie będą tak gęste ani ciemne jak kiedyś, ale mimo to możesz zaplanować dodatkowe sesje, kiedy uznasz to za potrzebne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *